Değerli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri,
 
Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında, Sivil Toplum Günleri düzenlenecektir.
 
Üstdüzey kamu yöneticilerden 50 ve  Dernek ve Vakıf temsilcilerden 50 olmak üzere toplamda Düzceden 100 kişinin katılım sağlanacağı ve iki gün olarak planlanan eğitim, atölye çalışması ve STK Galerisi etkinliklerinin yer alacağı bu organizasyonun temel amacı, yerel ve merkezi düzeyde sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları arasındaki iletişimin güçlendirilmesidir. Katılımcı sivil toplum kuruluşlarına, kendilerine tahsis edilecek masalarda (Sivil Toplum Galerisi) çalışmalarını tanıtma fırsatının sunulması planlanmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının Kamu-STK iş birliğini güçlendirmedeki değerli katkıları detaylı bir biçimde değerlendirileceği için, etkinliğin her iki gününe de tam katılım beklenmektedir.
07-08 Ocak 2019 tarihinde Zonguldak ilinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine katılmak isteyen,  Düzce (50 kişi) ilinde  kurulu, dernek kurma özgürlüğü alanında ve haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’ların katılımı için ekte sunulan formu doldurarak en geç 25 Aralık 2018 tarihine kadar Valiliğimiz dernekler@duzce.gov.tr  adresine göndermenizi rica ederiz.
 
Çevre iller olarak kabul edilen Karabük, Bartın ve Bolu illerinden Sivil Toplum Kuruluşları da bulundukları valiliklere başvurularını yaparak bu organizasyona katılabilirler.
Başvuru sayısının çok olması durumda, kontenjanın sınırlı olması nedeniyle başvurular arasında seçim yapılacaktır. Her bir sivil toplum kuruluşundan sadece bir (1) temsilcinin katılması gerekmektedir. Projenin hayata geçirilmesinde T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne teknik destek sağlayan teknik destek ekibi, katılımına karar verilen kuruluşlarla iletişime geçip, organizasyon detayları hakkında bilgi verecektir.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
 
İlgili Forma bu linkten ulaşabilirsiniz: