ERDEMLİLER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNİN BİR EL BİN GENÇ
TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Erdemliler Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğimizin,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen “Bir El Bin Genç” projesinin tanıtım toplantısı Çilimli Halk Kütüphanesi’nde tanıtımı yapıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde desteklenen ve 01.11.2017 – 01.07.2018 tarihleri arasında madde ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek için gerçekleştirilecek “Bir El Bin Genç” projesi tanıtım toplantısı, protokol, proje ortakları, STK temsilcileri, dernek üyeleri ve basın temsilcilerinin katılımı ile Çilimli’de yapıldı.

Toplantıya Çilimli Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ, Düzce İl Dernekler Müdürü Yunus KARAMAN, İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan AKYÜZ, Düzce Valiliği STK İl Koordinatörü Musa ZEKİ, Çilimli İlçe Müftüsü Yusuf YAŞAR, Ak Parti Çilimli İlçe Başkanı Osman İLHAN, Yeşilay Düzce Şube Başkanı Hayati EĞİLMEZ, STK temsilcileri, Dernek Başkanı ve Proje Koordinatörü Hasan KARADAYI, Dernek Yönetim Kurulu, Dernek Üyeleri ve vatandaşlar katılım sağladı.
Kahvaltılı sohbet ortamında gerçekleştirilen toplantıda, Proje Koordinatörü Hasan KARADAYI; “Projede madde ve teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere çağımızın vebası olan bağımlılığa dikkat çekmek, bu konuda farkındalık eğitimleri vermek için yola çıktık, proje ortaklarımızın ve konuya ilgi gösteren sivil toplum kuruluşlarının desteği ile Çilimli’de bağımlılık konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Proje Koordinatör Yardımcısı İlyas Temel ŞAFAK da projenin içeriği ve faaliyetler hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı.

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ, Erdemliler Derneği’nin bugüne kadar yaptığı projelerle örnek olduğu ve çok önemli işlere imza attığını belirterek dernek yöneticileri ve üyelerine teşekkür etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Çilimli Belediyesi olarak derneğin tüm çalışmalarına gereken desteği vereceklerini ifade etti.

Düzce İl Dernekler Müdürü Yunus KARAMAN, Erdemliler Derneği’nin Düzce’de faaliyet gösteren dernekler arasında en çok çalışan ve topluma fayda sağlayan dernekler arasında olduğunu belirterek, sivil toplum kuruluşlarının özellikle devletin de desteği ile projeler gerçekleştirmesinin topluma sağlayacağı katkıları vurguladı.

Proje kapsamında, Çilimli’deki okullarda öğrencilere ve velilere yönelik bağımlılık farkındalık eğitimleri verilecek, hazırlanacak broşür ve pankartlarla toplumun konu hakkında duyarlılık kazanması sağlanacaktır. Proje sosyal medya hesaplarından (@BirElBinGenc) takip edilebileceği belirtilmiştir.