Düzce Safari  Off-road  Spor Kulübü Derneğinin (DÜSOF) Düzcemizin güzel doğası eşsız manzara eşliğindeki Kaynaşlı’nın Yörükler Yaylasında  organize ettiği  araba yarışları yapıldı. organizasyonda büyük emeği geçen dernek başkanı Başkanı Mehmet Albayrak, şenliklerle ilgili yaptığı açıklamada, beklediklerinden daha yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, "Etkinlikler  Düzce'nin en güzel bölgelerinden birinde, Yörükler Yaylası'nda yapıldığını,  hem kamp hem de yarış yapıldığını beyan etmiştir.  Parkurların yarışlara elverişli olduğunu ve bu sayede spor tutkunlar için güzel yarışlar yapıldığını beyan etti 

          Off road branşının sadece bir spor olmadığını, sosyal ve kültürel anlamda insanların kaynaşmasını sağladığını anlatan Albayrak, "Burası off-road meraklılarının dost buluşma yeri. 25 ilden insanlar bugün buraya geldi. Parkurda sporcuların süresi hesaplanarak dereceye giren takımlar belirlenecek." ifadelerini kullandı.

            Türkiye'nin 25 illinden Düzce’ye gelen 49 araç ve 98 sürücü, Kaynaşlı’nın Yörükler Yaylası'nda hazırlanan özel parkurda yarıştı.
Çamurlu ve engebeli etapları geçmeye çalışan sürücüler parkurda kalarak zor anlar yaşarken, zamanla yarışan sporcular, zorlu etaptan en iyi sürede çıkmak için mücadelelerini sürdürdü.